Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

608 162 809

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

602 501 628

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

602 392 505

nadeje@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

777 705 391

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

ZVaS - závod vlčat a světlušek

ZVaS - závod vlčat a světlušek
12. 05. 2018

V sobotu 12.5. se u nás ve Městě konal ZVaS (Závod Vlčat a Světlušek). Soupeřích družin bylo nakonec celkem dost a z našich kluků jsme postavily 3 týmy, které se v plné parádě na jednotlivých stanovištích předvedli s tím co umí, a taky neumí… K překvapení nás všech se naše družina Káňat umístila na super 2. místě a pokračuje do krajského kola! Jelikož víme, jak kluky baví učení a příprava na takové závody, tak jsme od nich nečekali takový výsledek. Možná tak maximálně stížnosti na to, že jsme jim o tom nebo tamtom nikdy nic neřekli. (Což by byl samozřejmě nesmysl, třeba takovou mapu jsme procvičovali snad tisíckrát a stejně nevěděli, jak ji zorientovat. Ale nevzdali se! Aneb když něco nejde, stačí s tím točit a točit)

Další družina Jestřábů se umístila hned za nimi na 3. místě a Havrani na 6., a i to jsou přece pěkné výsledky! Takže jim gratulujeme a v krajském kole všem vytřeme zrak – doufejme…

Jinak i my roveři jsme si závody užili a jako sedící na stanovišti jsme si od dětí vyslechli opravdu pár super hlášek, o které se s Vámi rádi podělíme. Pouze na vysvětlenou – šlo o stanoviště, které bylo určeno krizovým situacím. Na začátku jsme testovali, zda si budou schopní vzít od cizího člověka nějaký ten bonbón, či dokonce s ním někam odjet (samozřejmě šlo o našeho herce, jinak je to mooooc milý pán). Potom šlo o ověřování jejich znalostí, jak by se zachovali při bouřce, co by dělali, když by se ztratili a jak by měli zacházet s elektrickými přístroji. No tady to je:

„A tady ty elektrické přístroje, které nemáme dávat do vody, tak jsou jako zaplé nebo vyplé?“

„Co budete dělat, když se ztratíte?“ – „Půjdeme na místo, kde jsme se ztratili“ (to je k zamyšlení!)

„Když je venku bouřka, tak byste se měli dotýkat země co nejmenší plochou“ – „A to jako i doma?“

"A já ještě vím, jak se poznají únosci, že mají černé brýle"

autor: bashule přidáno: 15. 05. 2018 13:40