Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

608 162 809

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

602 501 628

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

602 392 505

nadeje@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

777 705 391

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

Naděje během koronaviru

Milí oddílaci,

vzhledem k aktuální situaci a k tomu, že je dost možné, že se uvidíme až na letním táboře (doufejme alespoň v to), bychom rádi nějakým způsobem zachovali naši činnost alespoň virtuálně. Vymysleli jsme pár věcí, které bychom Vám rádi představili. I přesto, že nemůžeme nikoho nutit, aby se do všeho zapojil, je zde pár věcí, které by byly velmi vhodné, kdybyste plnily (pro lepší přehlednost je nazveme "povinné").
 

Corona Activity - povinné

První věcí je tzv. "bodování", půjde o to, že prostřednictvím Google Clasroom budete dostávat různé úkoly v několika kategoriích. Budou z toho i body do celoroční hry, kterou se tímto snažíme trochu zachovat. Více informací najdete zde. Dotazy směřujte na Bíbu nebo Jolču.

NZ - povinné pro nováčky

Nyní apeluji na nováčky, aby se učili body do nováčkovské zkoušky a psali příběhy do zkoušky ruce (měli byste vědět, jak na to), je to velmi důležité z toho důvodu, abyste na táboře vše uměli a my Vás mohli vyzkoušet, abyste pak mohli skládat skautský slib. Pokud byste měli s čímkoliv problém, potřebovali něco dovysvětlit, obraťte se na Káťu, můžete i klidně posílat příběhy do zkoušky ruce na email nadeje@skaut.cz nebo Káti na Facebook.

Stezka - nepovinné

Staráčci si zase mohou plnit body stezky, není to povinné, ale samozřejmě bude super, pokud si něco splníte. Zde taktéž platí, že pokud budete potřebovat s něčím poradit, můžete se rovněž obrátit. Další variantou jsou i odborky (nyní i speciální koronaodborky - dole budete mít odkaz).

Minecraft - nepovinné

Další věc, kterou jsme vytvořili je oddílový server počítačové hry Minecraft. Není to rozhodně nic povinného, je to čistě na každém, zda se bude chtít připojit. Na serveru platí různá pravidla, budou tam vymyšlené různé úkoly, je vytvořený i společný chat, takže si budete moci volat, hrát budou i někteří členové PK. Připojím Vám sem návod pro připojení se k serveru. Server běží již od středy a někteří z vás se už připojili.

Další tipy - nepovinné

Na závěr, kdyby náhodou byl někdo velmi zapálený a nudil se, Vám zde přikládám pár odkazů na různé tipy od našeho ústředí a nebo třeba i slovenských skautů. 
Taktéž přidávám odkaz na stránku o stezce, nováčkovi a odborkách. Plus odkaz na náš youtube kanál, kde se můžete v dlouhých chvílích podívat na naše všechna videa a taktéž na fotogalerii střediska, kde budou v nejbližší době dopřidány všechny fotografie. 
 
V případě dotazů, připomínek určitě pište: nadeje@skaut.cz
Váš PeKáč
autor: kata přidáno: 27. 03. 2020 15:23