Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

739 991 271

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

602 501 628

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

723 199 568

nadeje@skaut.cz

RS NORNO

nad 15 let

733 673 179

norno@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

777 705 391

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

Letní tábor

Letní tábor
29. 07. 2023 09:00 - 16. 08. 2023 16:30

Odkaz na oznam v PDF naleznete zde.

Sraz: v sobotu 29. 7. v 9.00 u klubovny 

Návrat: ve středu 16. 7. odpoledne okolo 16.30 u klubovny

Tábořit budeme na Zubíku nedaleko Řečice. Tam i zpátky pojedeme na kole, na srazu proto mějte kolo v dobrém technickém stavu, helmu, reflexní vestu a případně pití.

S sebou

Oblečení:

kroj; krojový šátek (na sebe na sraz); oblečení na spaní; dostatek spodního prádla a ponožek; teplé ponožky do spacáku; trička; mikiny (svetry); pláštěnka; kraťasy; pokrývka hlavy; plavky; dlouhé kalhoty; bunda (k ohni a do deště); sportovní oblečení; oblečení na kolo.

Počítejte s tím, že veškeré oblečení dostane na táboře pořádně zabrat!

Boty:

lehké na běhání; pohorky (na výpravy a do deště); sandále; případně i holínky.

Jídelní potřeby:

ešus či miska, ze kterých rádi jíte; hrneček; láhev na pití; lžíce (případně i příbor), vše bezpečně označené, ať si to poznáte.

Hygienické potřeby:

malý ručník; osuška; utěrka + hadr do kuchyně (už se vám nevrátí); kartáček na zuby; zubní pasta; hřeben; kapesníky; opalovací krém; repelent.

Na tábor si nemusíte brát žádné mycí ani prací prostředky (především mýdlo a šampon), společně budeme používat ekologicky šetrné prostředky, kterými zajistíme, abychom v okolí tábora neznečišťovali přírodu.

Elektronika:

mobilní telefony budete na táboře moci používat pouze v mobilních poledňácích stejně tak, jako minulý rok. Ostatní elektronika (tablety, notebooky, reproduktory atd…) jsou zakázány. Rádcové budou mít mobil určitě a k němu nabíječku.

Jídlo:

V pátek bude až odpolední svačina, takže si nezapomeňte pití na kolo a větší svačinu.

Pokud doma rádi zavařujete a marmeládujete, tak sklenice marmelády, kompotu nebo okurek by celému táboru jistě přišla vhod (je to čistě dobrovolné a rozhodně nic speciálně nekupujte).

Doklady:

Určitě nezapomeňte na všechny části přihlášky (rodiče mají v mailu) a kartičku zdravotní pojišťovny (mějte je připravené po ruce již na srazu), bez těchto náležitostí nemůžete na tábor jet.

Dále budeme požadovat lékařský posudek dítěte o způsobilosti účastnit se tábora. Lékaři jej většinou vypisují ze svého vzoru. (Pro jistotu je vzor dostupný i zde) Platnost posudku je 2 roky, čili lze použít i posudek vydaný loni. 

Ostatní:

čelovka s náhradními bateriemi; malý batoh; velký batoh (výpravový); spacák; karimatka; ramínko na kroj; oblíbenou knihu (nejlépe obalená, aby se jí nemohlo nic stát) a časopis do táborové knihovny, oblíbený polštářek do komfortzóny; peníze na drobné výdaje (100,- Kč bohatě postačí; kolíčky na prádlo; reflexní prvek viditelně umístěný na batohu; krabička b-komplexu (proti klíšťatům).

Pokud chcete mít nějaké osvětlení ve stanu, tak si předem připravte něco bezpečného (sklenici od zavařenin na svíčku, petrolejku nebo něco na baterky). Volně položené svíčky nebudou povoleny!

Další věci záleží na vás.

Věci na program:

4P (tužka, papír, šátek, uzlovačka); rukavice na šerm; meč (kdo má); hodinky (ne telefon); gumové rukavice; 10x gumička; 10 vodních balónků; vodní pistole (injekční stříkačka); 

Nováčci:

potvrzení, že jste se balili sami; nováčka a nováčkovský deníček (zamyslete se už i nad příběhy do zkoušky ruce).

Programové oblečení:

brutál oblečení a boty (ty nejhorší hadry, kterým nebude vadit voda, křoví, bahno…); tmavé/maskovací oblečení na plížení (dlouhé kalhoty a triko s dlouhým rukávem); zimní čepici. 

Družina:

věci na stavbu družinového přístřešku (plachta + lana, pokud máte); vařič a bombu; vybavená lékárna + lékárna na maskovačky; družinová vlajka; 3m měďného drátu o tloušťce 0.5 mm; tavnou pistoli + náplně; kus měděného plechu (alespoň 10x10cm), průhledný lak na nehty; tužku (zničí se); 5 kancelářských sponek.

Léky:

Nezapomeňte si vzít léky, které musíte brát (hlavně alergici a astmatici), musí o nich být zmínka v přihlášce do tábora.

Brát si s sebou jiné příležitostné léky (Ibalgin na bolení hlavy atd.) je zakázáno – máme táborového zdravotníka, který bude dobře vybaven!

Informace pro rodiče:

Kontakty: Jan Nečas – vůdce tábora (606 089 881); Magdalena Gabrielová - zástupce vůdce (723 199 568) Pokud Vám telefon nezvedneme, napište SMS a my se ozveme zpět. 

 

Bourání tábořiště

Prosíme každého, kdo by byl ochotný nám pomoci s bouráním tábořiště Zubík aby za námi přijel 19. 8. přidat ruku k dílu. Ohledně bourání bude pak ještě samostatný oznam s přesnými časy.

 

 

 

 

 

 

autor: neci přidáno: 11. 07. 2023 10:00