Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

608 162 809

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

602 501 628

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

602 392 505

nadeje@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

777 705 391

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

Letní tábor

Letní tábor
02. 07. 2020 10:00 - 19. 07. 2020 13:00

Přihodí se posádce kapitána Flinta ještě něco po cestě zpět do Nassau? Co se bude dít jakmile tam dorazí? Vrátíme se pro zlato? To i mnoho dalšího ukáže náš letní tábor.

Sraz: ve čtvrtek 2. 7. v 10:00 u klubovny

Návrat: v neděli 19. 7. ve 13:10 u klubovny

Tábořit budeme na Spálené Valše nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. Tam i zpátky pojedeme vlakem, každý si ale na cestu vlakem s sebou sbalte jednu krosnu s věcmi (auto, které nám veze věci na tábořiště, není neomezené).

S sebou

Oblečení:

kroj; krojový šátek (na sebe na sraz); oblečení na spaní; dostatek spodního prádla a ponožek; teplé ponožky do spacáku; trička; mikiny (svetry); pláštěnka; kraťasy; pokrývka hlavy; plavky; dlouhé kalhoty; bunda (k ohni a do deště); sportovní oblečení.

Počítejte s tím, že veškeré oblečení dostane na táboře pořádně zabrat!

Boty:

lehké na běhání; pohorky (na výpravy a do deště); sandále; případně i holínky.

Jídelní potřeby:

ešus či miska, ze kterých rádi jíte; hrneček; láhev na pití; lžíce (případně i příbor), vše bezpečně označené, ať si to poznáte.

Hygienické potřeby:

malý ručník; osuška; utěrka + hadr do kuchyně (už se vám nevrátí); kartáček na zuby; zubní pasta; hřeben; kapesníky; opalovací krém; repelent.

Na tábor si nemusíte brát žádné mycí ani prací prostředky (především mýdlo a šampon), společně budeme používat ekologicky šetrné prostředky, kterými zajistíme, abychom v okolí tábora neznečišťovali přírodu.

Elektronika:

mobilní telefony budete na táboře moci používat pouze v mobilních poledňácích stejně tak, jako minulý rok. Ostatní elektronika (tablety, notebooky, reproduktory atd…) jsou zakázány. Rádcové budou mít mobil určitě a k němu nabíječku.

Jídlo:

Ve čtvrtek bude první jídlo oběd, takže postačí jenom malá sváča s pitím na cestu.

Pokud doma rádi zavařujete a marmeládujete, tak sklenice marmelády, kompotu nebo okurek by celému táboru jistě přišla vhod (je to čistě dobrovolné a rozhodně nic speciálně nekupujte).

Doklady:

Určitě nezapomeňte na všechny části přihlášky (rodiče mají v mailu) a kartičku zdravotní pojišťovny (mějte je připravené po ruce již na srazu), bez těchto náležitostí nemůžete na tábor jet. Dále budete potřebovat skautskou průkazku či jiný průkaz, že studujete (vezměte si s sebou na cestu vlakem).

Ostatní:

čelovka s náhradními bateriemi; malý batoh; velký batoh (výpravový, vezmete si v něm věci na cestu vlakem); spacák; karimatka; ramínko na kroj; oblíbenou knihu (nejlépe obalená, aby se jí nemohlo nic stát) a časopis do táborové knihovny, oblíbený polštářek do komfortzóny; peníze na drobné výdaje (50,- Kč bohatě postačí) + kdo si něco objednával z Junshopu, tak peníze za objednávku; kolíčky na prádlo; reflexní prvek viditelně umístěný na batohu; krabička b-komplexu (proti klíšťatům); rouška.

Pokud chcete mít nějaké osvětlení ve stanu, tak si předem připravte něco bezpečného (sklenici od zavařenin na svíčku, petrolejku

nebo něco na baterky). Volně položené svíčky nebudou povoleny!

Znovu připomínáme, abyste si na cestu vlakem krom drobné svačiny, pití a průkazky vzali velký batoh a do něj si dali část věcí - dodávka, která nám veze věci, není neomezená a je zbytečné, abyste jeli s prázdnou.

Další věci záleží na vás.

Věci na program:

5P (tužka, papír, šátek, uzlovačka, stezka); vyplněný deníček na zkoušku Ruce + nováčka (nováčci); rukavice na šerm; meč (kdo má); nůž; nůžky; 5 hadrakoulí (nejlépe výrazné barvy); hodinky (né telefon); 1,5l PET lahev; 2 kobercovky; malá tuba chemoprénu; 3 konzumní svíčky; fixy + pastelky; 5 balíčků potravinářského barviva různých barev; tuhé lepidlo; sklenice od okurek nebo od marmelády (nejlépe bez etikety); injekční stříkačky (čím větší tím lepší); vodní pistole kdo má (určitě kvůli tomu nekupovat); křesadlo (nebo něco, s čím se dá zapálit oheň bez použití sirek).

Programové oblečení:

brutál oblečení a boty (ty nejhorší hadry, kterým nebude vadit voda, křoví, bahno…); tmavé/maskovací oblečení na plížení (dlouhé kalhoty a triko s dlouhým rukávem); bílé tričko, které se může zničit.

Družina:

věci na stavbu družinového přístřešku (plachta + lana); vařič a bombu; vybavená lékárna + lékárna na maskovačky; družinová vlajka; buzola; 100 vodních balónků; 10 nafukovacích balónků; suché pastely; barvy na obličej (min. 2 plus družinová barva); karton sirek.

Léky:

Nezapomeňte si vzít léky, které musíte brát (hlavně alergici a astmatici), musí o nich být zmínka v přihlášce do tábora.

Brát si s sebou jiné příležitostné léky (Ibalgin na bolení hlavy atd.) je zakázáno - máme táborového zdravotníka, který bude dobře vybaven!

Informace pro rodiče:

Kontakty: Kateřina Nečasová - vůdce tábora (602 392 505); Martin Daněk - zástupce vůdkyně (724 339 850). Pokud Vám telefon nezvedneme, napište SMS a my se ozveme zpět. V průběhu tábora neproběhne žádný návštěvní den, prosíme rodiče, aby v případě nutnosti konzultovali jakoukoliv mimořádnou návštěvu nejprve s námi.

 

autor: kata přidáno: 04. 06. 2020 21:53