Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

739 991 271

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

602 501 628

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

723 199 568

nadeje@skaut.cz

RS NORNO

nad 15 let

733 673 179

norno@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

777 705 391

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

O chatě Mercedes

Skautská chata Mercedes nabízí možnost ubytování pro skautské a další dětské oddíly na výpravy, kurzy a podobné akce. Je vhodná pro menší skupiny 20 až 25 dětí. Chatu pronajímáme převážně skautům a organizacím pracující s mládeží. Soukromé akce a oslavy nejsou povoleny. Na základně je přísný zákaz kouření a konzumace alkoholu.

Zrekonstruovaná chata se nalézá na okraji Nového Města na Moravě směrem k hotelu Ski na okraji lesa Ochoza. Dostupnost autobusem či vlakem, se vzdáleností cca 1500 m.

 

 

Chata MercedeskaVybavení:

Chata má verandu, vstupní část tvoří kuchyňský kout se vchody na WC se sprchovým koutem a do sklepa. Kuchyňský kout je vybavený základním nádobím na vaření a stolování (talíře hluboké a mělké, hrnky, příbory). Je zde rychlovarná konvice, lednička, el. sporák, mikrovlnka a bojler na teplou vodu. Hlavní společenská místnost je vytápěna horkovzdušnou krbovou vložkou a vybavena lavicemi a stoly. V podkroví jsou dvě místnosti upravené na spaní, ty jsou vytápěny horkým vzduchem z krbové vložky a dvěma el. přímotopy. Ve větší místnosti jsou na zemi matrace a deky na způsob letiště. V menší jsou dvě postele pro vedoucí a náhradní matrace, které se dají využít na spaní v přízemí.  Spí se ve vlastních spacácích. 

Po předchozí domluvě lze zapůjčit dataprojektor, cena je 300,- Kč za večer. Promítací plátno je součástí vybavení chaty.

 

 

Upozornění:

Přijímáme pouze písemné objednávky. Mailem dostanete veškeré potřebné instrukce k platbě zálohy na ubytování. Do poptávky napište i telefon, ať můžeme komunikovat i telefonicky, často se stává, že naše emaily končí ve spamu, kontrolujte si jej. Do předmětu pište Mercedes a termín.

Na termíny prodloužených víkendů a prázdnin preferujeme skupiny, které jedou na celý termín, ne jen na víkendovou část. Při nevyužití, či zkrácení již potvrzeného pobytu, nebo během něj, účtujeme storno poplatek 500,-Kč.

Popis okolí:

V okolí je mnoho přírodních i kulturních zajímavostí. V zimě je okolí protkáno lyžařskými tratěmi, po kterých se dostanete takřka kamkoliv. Sjezdovka na dohled. V létě možnost koupání v přírodním koupališti. Chata je na kraji lesa. Ideální na cyklo, nebo pěší turistiku.

Související