Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

608 162 809

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

602 501 628

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

602 392 505

nadeje@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

777 705 391

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

Kam zmizeli Tři králové?

Kam zmizeli Tři králové?

Berušky si vyjely na vánoční výpravu do Přibyslavi. Jako tradičně měly problémy s topením, ale letos si zážitky ozvláštnily i vyhozením hlavního jističe klubovny.

V pátek se v jídelně nečekaně objevil Šerlok Holmes a jeho přítel Votsn. Šerlok se nudil, v novinách jen samá politika, burzovní zprávy, nuda, nuda, samá nuda.... Ale! Heleme se! Zmizeli Tři králové! Slavné sousoší slavného jihoamerického umělce Pedra Sancheze! No konečně něco pro Šerloka!

Berušky se pustily do pátrání na valstní pěst. Sbíraly různé výstřižky z novin o třech králích. Museli se utkat s demonstrujícími kameloty, přečkat stávku prodejců novin. Podezřelých bylo mnoho, někteří měli neprůstřelné alibi. Ale pachatel stále unikal. Taky se k Beruškám donesla informace o jakési odbojářské skupině Tři králové. A ještě se do toho vložila ta hrozná Moriarti, která tvrdila, že to byla ona, kdo to sousoší odnesl. Aspoň, že Berušky získaly přesný popis, jak sousoší vypadalo. Člověk by řekl, že pachatel zůstane neznámý a sousoší navždy ztracené. Ale na Šerloka si nepřijdete! On znal pachatele už dávno. Byl/a jím.... no chvíli hádejte..... bezdomovec? Hráč basketu? Jeho manželka? Ne! Byl to Votsn! Drahý Votsn udělá cokoli, jen aby se jeho přítel Šerlok nenudil. 

Během pátrání Berušky stihly ještě spoustu dalších věcí - vyrobit přání do Penzionu, nacvičit známou vánoční píseň v několika jazycích, ozdobit stromeček, připravit pomazánku na jednohubky, připravit výborný bramborový salát, obdarovat se navzájem. Prostě klasická vánoční výprava v Přibyslavi.

Fotky jsou k prohlédnutí ZDE

autor: ka přidáno: 08. 01. 2020 22:18