Středisko a oddíly

Středisko

Vlčata

chlapci 7–11 let

608 162 809

vlcata.nmnm@skaut.cz

Berušky

dívky 7–11 let

602 501 628

berusky@skaut.cz

Naděje

11–15 let

602 392 505

nadeje@skaut.cz

RS NOCON

nad 15 let a dospělí

777 705 391

rs.nocon@skaut.cz

Jste zde

Jako Bedřich Šupčík

Nejdřív by Vás asi zajímalo, kd to ten Bedřich Šupčík vlastně je nebo byl. Pro ty, kteří ještě nepátrali na internetu, malé vysvětlení. Bedřich Šupčík byl český sportovní gymnasta, který pro Československou republiku v roce1924 získal první zlatou olympijskou medaili ve šplhu na laně bez přírazu. 

Berušky si ho připomínaly v rámci výzvy slovenských skautů Pameť národa. Ale začněme pěkně od začátku. 

Ráno se Berušky vydaly do terénu zmapovat památky v Novém Městě. S pomocí plánku obešly všechna důležitá sousoší, sochy, rodné domy, kostely.... (to zase v rámci plnění světýlka PRŮVODKYNĚ). Mrkly do muzea, kde si poklečely na hrachu a prohlédly všechny expozice. Po malé svačince v klubovně se pokusily společnými silami zpracovat některé z místních pamětihodností. (Výtvory jsou ještě stále k vidění v beruščí klubovně.) V tomto roce se Berušky zdokonalují v přípravě jídla, takže oběd si opět připravily samy. Nebylo to nic těžkého, obalit řízek umí snad každý. Uměly to i Berušky.

Po obědě a krátkém odpočinku, jsme uvedly klubovnu do původního stavu a vydaly se znovu do terénu a pokusit se tvářit jako bedřich Šupčík. Na holky čekala taková malá kombinovaná olympiáda, složená z disciplín, ve kterých Česká i Československá republika dosáhla nějakých pěkných výsledků - biatlon, fotbal, šplh na laně i tyči, kladina, basketbal a taky florbal, který se na olympiádu snad brzy dostane. Vítězem se stal v duchu Coubertinova hesla každý kdo se zúčastnil. 

Během celého dne jsme samozřejmě fotily a fotky tu budou "cobydup".

autor: ka přidáno: 01. 02. 2020 09:18